fb fb

Hasiči doporučují odložit pálení čarodějnic na klidnější dobu

Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy prosí obyvatele metropole k ohleduplnosti při pořádání pálení čarodějnic a obdobných akcí se zvýšeným rizikem požárů. Hasiči jsou nyní vytíženi především zajišťováním pomoci lidem, kteří ji potřebují v důsledku vyhlášeného nouzového stavu na území celé České republiky. Nepříznivé jsou navíc i povětrnostní podmínky.

„Po dobu vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky je nutné zasahující jednotky hasičů udržet v plné akceschopnosti pro případ akutní potřeby obyvatelům,“ upozornila Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva Městské části Praha 4. „Případné výjezdy spojené s kontrolami a dohašováním ohnišť, likvidací rozšířených požárů z ohnišť nebo popálenými osobami by značně omezily dostupnost a akceschopnost jednotek,“ dodala.

Navíc v souvislosti s aktuálními povětrnostními podmínkami se navyšuje pravděpodobnost vzniku a šíření požáru v přírodních porostech a na lesních půdách. Spalování jakýchkoliv hořlavých látek na volném prostranství proto považují hasiči za velmi nebezpečné. „Děkuji všem, kteří současnou situaci berou vážně a kvůli pár minutám zábavy neohrozí druhé. Věřím, že bude dostatek příležitostí si pálení čarodějnic vynahradit,“ řekla Lucie Michková.

Sdílejte tento příspěvek