fb fb

Jaroslav Míth opustil své zaměstnání a stal se uvolněným radním Prahy 4

Ekonom a komunální politik Jaroslav Míth (ODS) se rozhodl po mnoha letech opustit pozici v ČSOB a naplno se věnovat práci pro městskou část jako uvolněný radní pro oblast školství a mládeže.

„Pro rozhodnutí stát se uvolněným radním mám několik důvodů. Především je to objem práce, který se během volebního období znásobil, a to v návaznosti na to, že jsem se svými spolupracovníky spustil v oblasti školství řadu nových projektů a další chystáme,“ uvedl Jaroslav Míth. Například tak právě rozjíždí plán na významné úspory za energie ve školách, především za teplo. Ušetřené peníze pak posílí rozpočty těchto škol. „Proto s městskou organizací 4Majetková provádíme administrativně i časově náročné změny servisních smluv, zároveň třiceti školám vracíme do správy kotelny a je potřeba vše nastavit, školníky vyškolit na kotelníky a podobně,“ zdůraznil Jaroslav Míth.  Ten začíná chystat i další úspory, které by opět přinesly do školních rozpočtů ještě více volných prostředků, a to výhodnějšími dodávkami plynu.

„Před sebou máme náročné období. V únoru hromadně končí funkční období většině ředitelů základních a mateřských škol v Praze 4 a to musíme vyřešit. Případné konkurzy na nové ředitele, kterých jsou téměř tři desítky, se budou konat až do konce května. Zároveň osamostatňujeme, a tedy vyřizujeme vše potřebné pro formální zřízení Základní školy Jitřní,“ upozornil radní pro školství Jaroslav Míth. To zahrnuje i inventury a administrativní oddělení majetku, nové smlouvy s učiteli, konkurz na nového ředitele a mnoho dalšího.

Aktuální enormní nárůst agendy v oblasti školství v Praze 4 proto přivedl Jaroslav Mítha k zásadnímu rozhodnutí. Z neuvolněného členy rady se stane uvolněným radním a svůj post v ČSOB opustí.

„Samozřejmě si uvědomuji, že za pár měsíců novými volbami může skončit můj mandát v zastupitelstvu i užším vedení městské části a mé veřejné práce už poté možná nebude potřeba. Proto chci do té doby dotáhnout velké a důležité projekty do zdárného konce, abych mohl předat oblast svého působení případnému nástupci v perfektním stavu a pořádku, jak jsem zvyklý, „ řekl Jaroslav Míth. Podotkl však, že se ale bude v podzimních komunálních volbách opět ucházet o důvěru obyvatel Prahy 4.

Sdílejte tento příspěvek