fb fb

K zápisu do škol přišlo v Praze 4 přes 1.800 dětí. To je více než loni

O téměř 150 prvňáčků více by oproti loňsku mohlo v září usednout do školních lavic v Praze 4. O odklad žádali během letošních zápisů rodiče zhruba dvou stovek dětí. To je výsledek dubnových zápisů do základních škol. Narůstat má i celkový počet žáků, kapacita škol trend unese. Praha 4 je zřizovatelem 20 základních škol, do nichž se pro školní rok 2018/2019 zapsalo nově celkem 1.822 dětí.

„Na více než jedné škole zkoušely štěstí necelé tři stovky z nich, padesát dětí bylo z jiné městské části. Podle odhadů ministerstva školství letos do prvních tříd nastoupí meziročně zhruba o tři a půl tisíce dětí méně. Takový trend Praha 4 nesdílí, u nás je předpokládaný počet letošních prvňáčků nakonec o 144 žáků vyšší než loni,“ uvedl Jaroslav Míth (ODS), radní MČ Praha 4 pro oblast školství a mládeže.

Praha 4 má dostatek míst v základních školách. Kapacita školských zařízení v městské části čítá 12.065 míst. V následujícím školním roce se v základních školách Prahy 4 bude učit přes 10.200 dětí, a tak počet míst i v dalším školním roce, respektive i v dalších letech postačí. Obsazenost jednotlivých základních škol se bude držet okolo 84 procent, volných by mělo zůstat zhruba 1.800 míst