fb fb

Lucie Michková: Pro naše obyvatele vytváříme stále bezpečnější místo pro život

Křižovatka ulic Na Strži x Olbrachtova x Jeremenkova má zcela nové stanoviště Městského kamerového systému (MKS). Tvoří ho jedna otočná a jedna pevná kamera ve Full HD rozlišení. Tímto krokem navazuje Městská část Praha 4 ve spolupráci s metropolí na modernizaci MKS, při které koncem minulého roku zajistily výměnu bezmála dvaceti starších analogových kamer.

"Zajištění bezpečnosti obyvatel Prahy 4 věnujeme velkou pozornost. Nové kamery jsou v provozu od 7. února a jejich primárním posláním je sledování dopravy na frekventované křižovatce a budoucí výstavby nové stanice metra D Olbrachtova. Na území Prahy 4 se tak nyní nachází padesát osm kamer na čtyřiceti sedmi stanovištích," uvedla Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4.

Jedná se o další prostředek, díky kterému chce Čtyřka poskytnout svým obyvatelům ještě bezpečnější místo pro život. Z tohoto důvodu proběhly začátkem února další přísné kontroly ubytoven a squatů, prověření bezmála sto osob z těchto objektů a preventivní obchůzková služba na území Prahy 4. 

„I když celých 92 procent ze všech dotázaných obyvatel Čtyřky uvedlo, že se v místě svého bydliště cítí bezpečně, nemůžeme zahálet. Efektivní prevence kriminality se mimo jiné opírá o moderní technologie, které pro tuto městskou část chceme i nadále zařizovat,“ dodala Lucie Michková.