fb fb

OBRAZEM: Na školách a školkách „Čtyřky“ panuje čilý stavební ruch

V plném proudu jsou nyní o prázdninách práce na zvelebování škol a školek v Praze 4. Většinu investic městská část naplánovala právě na léto, aby se děti vrátily v září již do zmodernizovaných a kvalitnějších prostor.

Městská část investuje přes léto do škol a školek desítky milionů korun. Pěkné nové obklady na právě rekonstruovaných toaletách jsou už vidět v jedné části ZŠ Na Planině. Nové hygienické zázemí pomalu získává i ZŠ Mendíků, zatím tu stavebníci zbourali staré zařízení a ukládají nové rozvody a odpady. Na konci prázdnin tu ale budou mít nové sociální zařízení s interiérem v pastelových barvách.

Novou zámkovou dlažbu už je vidět na přístupu do zadního traktu základní školy Na Chodovci. Hotové jsou také práce, které na povrchu nejsou vidět, jsou to nově osazené lapoly napojené na kanalizaci, tedy zařízení, která zachycují z kuchyňských odpadů olej, tuky a mastnoty, aby nešly do kanalizace, neucpaly ji nebo nepřetěžovaly ústřední čističku odpadních vod.

Na nový školní rok se v Praze 4 připravují i nová hřiště, moderní jídelny nebo prostory pro venkovní výuku, vyměňují se okna. Hezčí a také větší výdejnu jídla budou mít například žáci ZŠ Nedvědovo náměstí, hřiště zase v ZŠ Ohradní. Za dalšími rekonstrukcemi se obrazem podíváme zase příště.

Sdílejte tento příspěvek