fb fb

Podpořili jsme další důležité opatření. Dezinfekci pro lidi bez domova

Městská část Praha 4 pomáhá při probíhající pandemii i lidem bez domova. Ve vytipovaných lokalitách instalovala dvě zařízení pro mytí a dezinfekci rukou. První se nachází u nádraží v Braníku a druhé ve Velkém háji na Novodvorské. Instalace dalších zařízení budou následovat.

„V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu zajišťujeme preventivní opatření i pro lidi bez domova. Lidé bez domova jsou další ohroženou skupinou. Zařízení s vodou a desinfekcí jsou navržena tak, aby se uživatelé nedostali přímo k nádrži. Další nádržky plánujeme v Nuslích a na Spořilově," uvedla Lucie Michková, (ODS) předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva Městské části Praha 4.

Na zařízení jsou plastové informační cedule s informací, k čemu je určené. Dále dávkovač na mýdlo a samozřejmě kohoutek pro spuštění vody. Mýdlo a vodu Praha 4 doplňuje čtyřikrát týdně.

„Sociálním službám, lékařům, lékárnám či prodejnám dodáváme ochranné pomůcky a dezinfekční prostředky. Ústav sociálních služeb Praha 4 zajišťuje roznos ochranných roušek seniorům," dodala Lucie Michková.

MČ Prahy 4 nezapomněla ani na Domov seniorů Michle. Domovu poskytla ochranné roušky ve třídě FFP2, dezinfekci, rukavice a padesát tisíc korun na krytí mimořádných provozních výdajů. Dalších čtyřicet tisíc korun poskytl ze svých soukromých prostředků i 1. místostarosta Zdeněk Kovářík (ODS).