fb fb

Pomoc seniorům a jejich pejskům

Pro seniory, kteří v současné době nemohou plnohodnotně venčit své pejsky, nabízí MČ Praha 4 možnost zaslání sáčků na psí exkrementy do jejich poštovních schránek.

„Velmi děkuji všem seniorům, kteří respektují současná nouzová opatření a venčí své pejsky v bezprostřední blízkosti svých domovů. A jelikož ne vždy mají v dosahu stojany se sáčky na psí exkrementy, chceme jim sáčky doručit přímo do schránek“ říká Lucie Michková, zastupitelka a zakladatelka psího festivalu PesFest. 

MČ Praha 4 chce pomoci i s tímto problémem a je připravena seniorům sáčky doručit. Jak na to? O sáčky si můžete zažádat kdykoliv prostřednictvím mailové adresy: zelena.linka@praha4.cz. Do žádosti uveďte jméno, příjmení, adresu (musí být na území MČ Praha 4) a zda-li  chcete sáčky igelitové, nebo papírové. Nebo můžete žádat telefonicky prostřednictvím zelené linky životního prostředí a čistoty 800 131 290 a to v době aktuálních hodin pro veřejnost – pondělí od 9.00 do 12.00h a ve středu od 14.00 do 17.00h. Sáčky v počtu 50 kusů igelitových, nebo 15 ks papírových, budou obratem odesílány prostřednictvím České pošty jako obyčejná listovní zásilka.