fb fb

Praha 4 v boji s koronavirem pomáhá. A jde jí to.

Už tisíc kusů ochranných roušek rozvezli zaměstnanci radnice Prahy 4 řezníkům, prodavačkám, lékárníkům a dalším lidem, kteří zajišťují provoz téměř čtyř desítek menších provozoven důležitých pro zásobování zdejších obyvatel. Téměř čtyř desítek místních prodejen a lékáren. Další pak putovaly například do Ústavu sociálních služeb Praha 4.

Roušky šijí desítky zdejších dobrovolníků a přinášejí je na městský úřad. Obyvatelé Čtyřky se rozhodli, že nebudou čekat, až jim například magistrát nebo vláda pomohou, a důležité věci pro boj s pandemií koronaviru si obstarávají sami. Velmi aktivní je v tom radnice, která věci nejen shání a distribuuje, ale i účinně koordinuje.

„Je úžasné, kolik dobrého se v lidech nyní probudilo. Takhle má vypadat lokální patriotismus v praxi. Moc všem děkujeme. Jste skvělí,“ vzkázala Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva Městské části Praha 4.

Zaměstnanci prodejen i lékáren neskrývali radost a vděčnost při obdarování tolik potřebným rouškami. Vláda jejich obstarání podcenila, a tak se z tohoto důležitého ochranného prostředku stalo velmi nedostatkové zboží. Mnozí si je proto začali vyrábět sami. Někteří pak rozjeli i jejich „velkovýrobu“ pro ostatní.

Obdobně Praha 4 zajistila i dezinfekci, kterou nyní ošetřuje i nejexponovanější veřejná prostranství, a také například potřebné množství míst ve školách pro děti záchranářů. „Je to velké množství aktivit, které je nutné každý den zajistit, aby dopady pandemie na Prahu 4 byly co možná nejmenší. Na plné obrátky jede celá řada organizací včetně radnice. Všichni se snaží pomoci,“ zdůraznila Lucie Michková. „Nyní třeba sháníme dárce krve pro Thomayerovu nemocnici, která potřebuje pomoc,“ dodala.