fb fb

Praha 4 vyzvala magistrát k odstranění problémového objektu

Městská část Praha 4 požádala hlavní město, aby odstranilo svůj provizorní objekt mezi ulicemi Znojemská a Vyskočilova. Budova, která je sestavená z prvků MONTA a stavebních dílů TESCO, je navíc neoprávněně užívaná jako ubytovna. Potvrdila to i kontrola z cizinecké policie.

„Požádala jsem dopisem pana radního Jana Chabra, do jehož kompetence tato záležitost spadá, aby hlavní město ještě letos objekt odstranilo anebo alespoň zahájilo jeho likvidaci. Hrozí totiž, že pokud provozovatele nelegální ubytovny magistrát z budovy vykáže, ta zůstane prázdná a stáhnou se do ní bezdomovci a drogově závislí,“ uvedla Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4.

Stavební odbor Prahy 4 již před časem nařídil metropoli, aby problémový objekt, který již téměř devět let přesluhuje, odstranila do 8.5. 2021. Vedení městské části tedy nyní žádá o urychlení. „Objekt těsně sousedí s mateřskou školou Přímětická, která už v minulosti měla s nájemníky nejen této nelegální ubytovny problémy. Došlo zde i k několika nepříjemným incidentům,“ upozornila Lucie Michková.

Rodiče dětí z uvedené mateřské školy, ale také obyvatelé z této lokality si totiž už v minulosti vytrpěli dost nepříjemností a obtěžování ze strany bezdomovců a drogově závislých. Ti obývali vedlejší budovu bývalé mateřské školy Znojemská, kterou hlavní město letos konečně po mnoha letech a opakovaných výzvách z radnice Prahy 4 zbouralo. Nyní zde chystá výstavbu nového školního areálu.

Praze 4 se daří různé squaty a obdobné opuštěné objekty, které neoprávněně obývají obvykle bezdomovci a lidé závislí na alkoholu či drogách, průběžně likvidovat. Nedávno tak skončil squat Klánova u koupaliště Lhotka, řeší se bývalé rehabilitační centrum Na Strži, kde již stavební odbor vydal demoliční výměr. Aktuálně největším problémem je lokalita Nad Ondřejovem, kde likvidaci squatu zatím brání probíhající soudní řízení. „Problematika squatů, ale také nelegálních ubytoven, se bohužel týká Prahy 4 v míře větší, než bychom si přáli. Působí nám to v oblasti veřejného pořádku nemalé problémy. Řešení je náročné, ale nepolevujeme v něm. A bude tomu tak i nadále,“ zdůraznila Lucie Michková.

Sdílejte tento příspěvek