fb fb

Protahování, odpočinek i pétanque - prostor pro volný čas seniorů bude v Hodkovičkách hotový ještě letos

PRAHA 4 Ještě letos dokončí Praha 4 úpravy relaxačně-sportovní zóny ve čtvrti Hodkovičky, která navazuje na lesopark v údolí Zátišského potoka. Vybavení upraveného zeleného prostoru, který se v první etapě začal měnit už před pár lety, bude zaměřeno především na aktivní seniory.

„Ve finále to bude ucelený prostor v zeleni pro volnočasové aktivity s lavičkami, místem pro oblíbený pétanque, různě upravenými oddychovými zákoutími a také cvičícími prvky. Ty budou orientované na seniory, kteří chtějí aktivně sportovat. To znamená, že asi neuspokojí mladé kulturisty, ale jsou to zařízení určená k protahování a mírnému posilovacímu cvičení. Samozřejmě je ale může využívat kdokoliv,“ vysvětluje specializaci zóny místostarosta Prahy 4 za ODS Zdeněk Kovařík s tím, že část nákladů na 2. etapu její revitalizace ve výši 3,5 milionu korun půjde na úpravy zeleně.

V Praze 4 bude tato lokalita nedaleko Klánovy ulice jediným takto uceleným prostorem pro odpočinek seniorů navázaným na velkou volnou zelenou plochu. Kromě toho je v městské části několik další míst, kde může starší generace trávit volný čas, a to golfové hřiště nevyjímaje. Problémem podle Zdeňka Kovaříka však je, že čím jsou tyto prostory menší, třeba jde jen o tři cvičící prvky mezi zástavbou, tím je o ně mezi seniory menší zájem. Nevyužívané pak zbytečně chátrají. Proto se radnice Prahy 4 rozhodla aktivity spíše koncentrovat na větší zelené ploše. „Prostor tak bude vhodným místem i pro setkávání seniorů, kteří jsou nezřídka ohroženi samotou,“ konstatoval místostarosta a dodal: „Také jsme experimentálně umístili protahovací stroje ve spolupráci s městem před školu Pod krčským lesem. Když se děti učí, chodí tam naši aktivní senioři a děti je využívají po škole. Je to fungující generační prolínání, které ve výsledku zajišťuje smysluplnost takové investice. V podobné fungování doufáme i u zmíněného lesoparku, i když zde je vzdálenost od škol v Jitřní i Filosofské či Jílovské již větší. Vždyť i pétanque hrají všechny generace,“ uvedl Zdeněk Kovařík.

Protahování, odpočinek i pétanque  - prostor pro volný čas seniorů bude v Hodkovičkách hotový ještě letos

Sdílejte tento příspěvek