fb fb

Radnice Prahy 4 distribuovala tisíce roušek a stovky litrů dezinfekce

Téměř 13 400 roušek, 460 respirátorů, 2100 litrů dezinfekce a 4500 párů ochranných rukavic již distribuovala od počátku nouzového stavu radnice Prahy 4. A intenzivní distribuce ochranných pomůcek pokračuje.

Ochranné pomůcky proti novému koronaviru putovaly k lékařům a zaměstnancům zajišťujícím na Čtyřce zdravotnické a sociální služby, pro zaměstnance mateřských škol, kteří se starají o děti pracovníků Integrovaného záchranného systému, do dětských krizových center, infocenter, ale například lidem bez domova nebo do prodejen s potravinami. Vybaveni jsou i úředníci radnice, kteří se dostávají do přímého kontaktu s veřejností nebo zaměstnanci 4-Majetkové, a.s., pečující o bytový a nebytový fond městské části.

„Je skvělé, že se do přípravy a výroby ochranných pomůcek zapojilo i velké množství obyvatel Prahy 4 a také firmy, které zde podnikají. Radnice jejich pomoc koordinuje tak, aby se dostala k těm nejpotřebnějším a nejohroženějším. Moc všem děkujeme,“ zdůraznil Jaroslav Míth (ODS), radní MČ Praha 4 pro bezpečnost a IT. Pomoc potřebným bude samozřejmě i nadále pokračovat ve stejné intenzitě. „Máme připravených dalších dvanáct tisíc jednorázových a přes pětset látkových roušek, které jsme dostali od různých dárců včetně obyvatel, kteří je vyrábějí. Objednali jsme další dva tisíce respirátorů FFP2, které obdržíme příští týden a hned je budeme distribuovat,“ dodal Jaroslav Míth.

Sdílejte tento příspěvek