fb fb

Sousedský slunovrat na Čtyřce

Ve čtvrtek v poledne, na přilehlé zelené ploše u východu z metra stanice Pankrác začalo být podezřele rušno. Instalace stanu s ozvučením, několika stánků s chutným jídlem a atrakcí pro děti naznačovala, že půjde o něco zajímavého.

A také že ano! ODS Prahy 4 tady organizovala „Sousedský slunovrat Čtyřky“. Den, kdy začíná takzvané astronomické léto, totiž býval pro naše předky velice významný a je samozřejmě významný a přelomový i dnes. Akce měla velmi příjemnou a rodinnou atmosféru. ODS Prahy 4 představila postupně všechny své lídry, které vysílá do komunálních voleb v Praze 4 i na velkou Prahu a umožnila jim představit své záměry. Akci navštívil i MUDr. Bohuslav Svoboda, kandidát na primátora, který promluvil o nutnosti restartování celé Prahy z údržbového režimu.

Následovala diskuze s občany o tématech, která Čtyřku již léta trápí. Hledalo se vhodné řešení nelehké dopravní situace a problematického parkování. Probírala se i bezpečnost včetně nepříjemných squatů, kultura bez jediného místního kina a třeba i nutný úklid v parcích i ulicích a údržba dětských hřišť. Přítomní občané, se zase nebáli kritizovat magistrát za nevhodné a nekoncepční zásahy.

Zajímavý okamžik nastal, když z reproduktorů zazněla známá písnička „Wind of Change“. Ta totiž doslova „magicky“ navázala na předchozí slova kandidáta na starostu Jaroslava Mítha, že „Teď to tady bude lítat“ a přivolala prudký nárazový vichr. Pořadatelé se okamžitě museli vrhnout do zahraňování stanů i atrakcí za pobaveného zájmu přihlížejících. Poletující balónky a čepice naštěstí nikoho neohrozily, ale přesto měl díky tomu konec akce velmi dobrodružnou atmosféru evokující „vítr nutných změn“ na Čtyřce.

Sdílejte tento příspěvek