„Z diskuze s obyvateli je zřejmé, že lidé chtějí vidět reálnou změnu. Cílem je proto navázat konkrétními kroky, které povedou k postupné proměně Štúrovy ulice,“ uvedl místostarosta pro územní rozvoj Patrik Opa.
Setkání potvrdila zájem veřejnosti o budoucí podobu území. Lidé diskutovali o veřejném prostoru, dopravě, zeleni nebo možností revitalizace přilehlých vnitrobloků. Všechny získané podněty nyní městská část vyhodnocuje a využije je jako podklad pro další fáze přípravy projektu.
Jedním z téma, která obyvatele zajímala, byla doprava. „Dopravní opatření pro dané území již zpracovává příslušný silniční správní úřad. Navrhované řešení počítá se zákazem vjezdu motorových vozidel a s pěší zónou v celé délce promenádě,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Míth.
Souhrn podnětů ze setkání si můžete přečíst či stáhnout. Městská část Praha 4 bude v dialogu s veřejností pokračovat i nadále.