fb fb

TŘI SESTRY SAILING TEAM TŘETÍ NA SLAVNÉM ROLEX GIRAGLIA CUP 2018!!!

Další skvělý úspěch si připsal jachtařský TŘI SESTRY SAILING TEAM v druhém červnovém týdnu, kdy se svojí novou lodí DARING SISTERS na špičkově obsazené regatě Giraglia Cup z prestižní série Rolex obsadil celkové 3.místo!

Celý závod sestává ze tří jednodenních rozjížděk v okolí letoviska Saint Tropez a dále z off shore závodu v délce 241 námořních mil na trase Saint Tropez - Janov přes skálu Giraglia na severním výběžku Korsiky. Zúčastnilo se jej více než 200 jachet z celého světa.

Náš tým po vedením muzikantů Tomáše Magora Doležala, kapelníka Tří sester a Radima Pařízka, kapelníka Citronu a nejlepšího českého jachtaře kormidelníka Milana Hájka vstoupil do regaty tou správnou nohou a hned v první rozjíždce ve středním větru vybojoval v silné konkurenci 3.příčku. Druhý závod odstartoval ve velmi slabém větru a po několika desítkách minut byl zrušen pro bezvětří. Třetí den se závodilo v extrémně obtížných podmínkách, ovlivněných přicházející bouřkou, kdy intenzita větru kolísala mezi 0-25 uzly a jeho směr se neustále měnil. V této loterii jsme si nevytáhli ten správný los a po dvou uváznutích v bezvětří jsme obsadili až 15.místo. Na druhou stranu jsme si vyzkoušeli prakticky všechny plachty na všech myslitelných kursech, což byla dobrá příprava před dlouhým závodem.

Ten začal ve slabém až středním větru kursem okolo zátoky Saint Tropez, kdy jsme si po výborném startu vybojovali slibnou pozici a na volné moře otáčeli v čelní skupině pelotonu 240 námořních jachet. Dlouhý kurs ke Giraglii se intenzita boční větru měnila ze slabého až téměř na bezvětří, především během první noci. K otočnému bodu pod majákem Giraglie jsme se dostali po 27 hodinách tvrdé práce s neustálým trimováním plachet. Zbývajících 80 nm do cíle před janovským přístavem nás čekal předoboční kurs až križování ve stále slábnoucím větru. Po několika bezvětrných pasážích jsme závod dokončili po téměř 43 hodinách a těšili se na dobrý výsledek. A ten se dostavil! V off shore rozjiíždce jsme obsadili 3.místo, což v celkovém součtu hodnocení celého závodu znamenalo taktéž bronzovou pozici!

Následoval už jen rychlý přesun do Česka, aby Magor stihl s třemi sestrami koncert v Plzni pro 4 tisícovky nadšených fanoušků v rámci Radegast open air Tour a Milan na Lipně o víkendu obhájil titul mistra ČR v lodní třídě RS700!

Za TŘI SESTRY SAILING TEAM závodili: majitelé Tomáš Magor Doležal a Radim Pařízek, kormidelník Milan Hájek, Adam Plhoň, Jiří Michalčín, Ondřej Labuda, Pavel Satoránský, Petr Stoklásek, Aleš Tříska a Eva Skořepová