fb fb

Výzva: odstraňte holubí trus u metra C Budějovická, nekrmte holuby

„Na tuto nepřijatelnou situaci upozorňuji od loňského roku, dokonce jsem vyvolal jednání s dotčenými subjekty, bohužel zatím bez jakékoli snahy o nápravu z jejich strany,“ uvedl starosta Ondřej Kubín. „Nemohu uvěřit, že centrální část Praha 4 a důležitý dopravní uzel, může vypadat tak, jak nyní vypadá. Vyzývám proto znovu všechny majitele a správce pozemků a budov, aby se okamžitě postarali o nápravu.“

Podchodem mezi Ulicemi Olbrachtova a Antala Staška denně procházejí tisíce lidí. Jsou to zákazníci provozoven a stravovacích zařízení v obchodním domě DBK, pacienti Polikliniky Budějovická, zaměstnanci firem a návštěvníci Úřadu městské části Praha 4 i cestující z metra a autobusů. Na své obuvi roznášejí patogeny obsažené v agresivním holubím trusu do okolních budov, lékařských ordinací, prostředků hromadné dopravy či do svých domovů.

„Naše městská část nevlastní, ani nemá ve správě pozemky v okolí stanice metra C Budějovická, přesto se na vlastní náklady podílíme na úklidu těchto prostor, jelikož nám není lhostejná hygienická situace v jejím bezprostředním okolí. Toto řešení ale není systémové ani udržitelné. O své pozemky se mají starat organizace, které disponují pro tento účel přidělenými finančními prostředky, jako je Technická správa komunikací, kterou vlastní pražský magistrát,“ uvedl dále starosta Ondřej Kubín.

Sdílejte tento příspěvek