fb fb

Ing. Ondřej Kubín, MBA

MS ODS Praha 4

Na Praze 4 se cítím doma v Krči a Nuslích, kde dělíme čas mezi bydlením a babičkou. Jinak jsem naplavenina, která se do Prahy přistěhovala z Benešova v době studií na vysoké škole. Ale linky metra nazývám dle písmen, ne podle barev, takže jsem plnohodnotný pražák :-).

Na Praze 4 mám rád její pestrost a rozmanitost. Místy si připadám jako na venkově, o kousek dále zase jako v mini New Yorku, sídliště jsou zelená, v Podolí u řeky je krásně, některé části Prahy 4 připomínají prvorepublikovou Prahu a některé zase moderní pokrok a světová business centra.

Bez ohledu na pořadí mezi mé koníčky patří volný čas s rodinou, cestování a pěší turistika (s batohem jsem procestoval Nový Zéland, východní Austrálii, Japonsko, Střední Ameriku, část Evropy, Jihovýchodní Asii, ..), jsem aktivní myslivec a pozorovatel přírody, velmi rád sportuju venku – aktivně jsem hrál basketball a streetball, ale mám rád i kolo, potápění, běh. Baví mě svět vědy, výzkumu a inovací, a také velmi rád čtu literaturu faktu a biografie. V neposlední řadě je mým koníčkem i politika a světová ekonomika.

Bc. Lucie Michková

MS ODS Praha 4 - Michle

Čtyřka je můj domov. Celý život žiji v Michli, největší část života na Budějovické. Mám ráda chalupaření a ráda trávím čas v přírodě.

Ing. Jaroslav Míth

MS ODS Praha 4

Žiji v Podolí a jsem podolský patriot a nyní už i patriot Čtyřky. Mám rád odechová místa Prahy 4 jako je rekreační zóna kolem Vltavy, Dobeška, Kavčí hory a Kunratický les. Mezi moje koníčky patří běžky, pěší a cyklo turistika a literatura faktu.

Patrik Opa, MBA

MS ODS Praha 4 - Pankrác

V současnosti pracuji u dánské společnosti AVK a jsem neuvolněným radním Prahy 4 pro území rozvoj. Rád bych v práci radního pokračoval i v příštím volebním období abych mohl dokončit projekty, u kterých jsem stál od prvopočátku.

Petr Hais, MA

MS ODS Praha 4

Žiji v Nuslích a líbí se mi, že je to dynamicky se rozvíjející čtvrť, je zde skvělá dostupnost obchodů a služeb, kvalitní MHD.

Mými koníčky jsou rodina, chalupa, zahrada, akvaristika.

Ing. Hana Horálková

MS ODS Praha 4 - Jih

Již 18 let bydlím na Lhotce, v klidné vilkové čtvrti poblíž Thomayerovy nemocnice a jsem zde natolik spokojená, že tady chci strávit i zbytek života. Zkrátka neměnila bych. Kromě pár lokalit, které by si zasloužily zkvalitnění z hlediska čistoty (např. staré Nusle), mám Prahu 4 ráda jako celek. Líbí se mi moderní čtvrť Pankráce se svými výškovými budovami a zeleným centrálním parkem (oboje by si však k dokonalosti zasloužilo dotvořit).

Mými koníčky jsou cestování, sport, závody veteránů a lezení zajištěných horolezeckých cest - via ferrat.

Ing. Olgerd Pukl

MS ODS Praha 4

Bydlím na Praze 4, v ulici Marie Cibulkové, což jsou tzv. horní Nusle. Nedaleko mého bydliště je Vyšehrad, který je mým nejooblíbenějším místem v Praze. Byl bych rád, kdyby i Praha 4 nabízela svým občanům podobná místa pro trávení volného času.

Ing. Zdeněk Kovařík

MS ODS Praha 4 - Krč

Jako pražský rodák, narozený v Podolí, jsem před 52 lety doputoval na krčské sídliště, ale zrovna tak jsem doma v celé Praze 4 i v celé Praze.

Na Praze 4 (i na celé Praze) miluji rozmanitost, malebnost, půvab i dynamiku – tipů na zajímavá místa mám spoustu: pohodová díla přírody - Krčský les, Branické skály, celý náš pravý břeh Vltavy, Kavčí Hory, údolí Zátišského potoka; zajímavá díla předků i současníků - krčský zámeček, véčko nahoře u Centrálního parku, Podolská vodárna, vilky v Nuslích, Nuselský most, Vršovická vodárna v Michli, celý starý Spořilov, nákupní centrum Arkády, obytný soubor Rezidence Kavčí Hory, basebalový a softbalový areál Eagles, soubory sídlišť Krč, Novodvorská, Pankác, Zelená Liška, Michle i Antala Staška, vily v Podolí, staré Krči, Braníku i Hodkovičkách, Jižní spojka i ulice 5.května, stejně jako historické ulice Krčská, Dolnokrčská, Hornokrčská, K Ryšánce, Údolní i nová Vrbova, nádraží Braník s atmosférou zašlých časů, ale také Divadlo Jezerka, Divadlo Na Fidlovačce, areál bývalých Masarykových domovů - dnes Thomayerova nemocnice a mnoho dalších fajn míst. Především však mám rád lidi na Praze 4 a v celé Praze.

Mým koníčkem je sport, ale už jsem se s rostoucím věkem a pohodlností přesunul více do kategorie fanoušek. Mám rád basketbal,  lyže, míčové sporty, kolo, rád jezdím na hory. Mezi své záliby bych zahrnul i cestování, dobré knihy a hudbu.

RNDr. Pavel Fikar

MS ODS Praha 4

Žiji v pražském Braníku, oceňuji klid Hodkoviček a rád chodím do lesa v Zátiší. Mými koníčky jsou ekologie, ornitologie a myslivost. Ze sportů se zmůžu na rekreační cyklistiku, turistiku a lyžování. Rád čtu (téměř cokoli) a zajímám se o akciové trhy.

Mgr. Jan Pačes

Mgr. Jan Pačes

10.

Bydlím na okraji Nuslí obehnaném Družstevním ochozem. Mám rád tu v Česku neobvyklou kombinaci mrakodrapů a parků na Pankrácké pláni, úžasnou řídkou teplou doubravu na svazích Krčského lesa a svahy a skály kaňonu Vltavy. Užívám si každoroční sjíždění Botiče na různých plavidlech, kde se střídají tunely, industriální krajina, divoká příroda meandrů a neobvyklé pohledy na krásnou architekturu Nuslí. Ve volném čase se věnuji výletům do přírody, cestování, lyžování, motorce a pohybu po vodě, na vodě a pod vodou na různých plavidlech i bez nich. Z klidnějších zálib mohu jmenovat hudbu, literaturu, sledování aktuálního dění, geografii, historii, pedagogickou činnost a popularizaci vědy.

Bc. Nikola Šafránek

Bc. Nikola Šafránek

11.

Bydlím v Michli, v rodinném domě, který postavil v roce 1928 můj pradědeček. Bydlíme tu již po generace. Na Praze 4 miluji její rozlehlost a různorodost. Jako dítě jsem jí projížděl křížem krážem na kole a i přes svou rozmanitost se dá snadno poznat, kde končí. K navštívení bych doporučil vyhlídku na Dobešce, procházku po Krčáku (Krčský les), vlakové depo v Michli a park Kavčí hory.

Rád chodím do přírody, miluji hory a cestování. Když chodím po Praze, tak vždy s hlavou nahoru, protože architektura mě přitahuje svou krásou též. Jako každý Čech miluji pivo, nejraději mám klasiku – Plzeň z tanku. Kromě výletu pěších podnikám výlety na motocyklu. Svoboda, kterou mi má mašina dává, je k nezaplacení.

Tereza Fabišovská

Tereza Fabišovská

12.

Žiji v Podolí a na Praze 4 mám ráda její rozmanitost, během několika minut se můžete dostat ze středu rušné ulice do klidu lesa či na cyklostezku podél Vltavy. Na své si zde přijdou jak milovníci nákupů v obchodních centrech, tak i ti, kteří si rádi vychutnají kávu ve zdánlivě zapadlé cukrárně. Na jednom místě jsou veliké administrativní budovy a jen pár kroků od nich obuvnická dílna či domácí pekárna. Praha 4 žije jako světová metropole, ale i jako klidné městečko, vše jen stanici metra od sebe, jak si kdo přeje.

Mezi mé koníčky patří cestování, četba, ráda chodím na výstavy, do divadla, na procházky do přírody a miluji zvířata.

Mgr. Ondřej Palát

Mgr. Ondřej Palát

13.

Bydlím na Spořilově, mým oblíbeným místem je Roztylské náměstí, kde je zeleň, vodní prvky, dětské hřiště a výborná zmrzlina, to vše na jednom místě. Mezi moje koníčky patří turistika, běh a knihy.

Mgr. Richard Starý

Mgr. Richard Starý

14.

Na Praze 4 žiji od narození, výjimku tvořilo jen 5 let, kdy jsem byl služebně v cizině. V současné době bydlím v Krči, nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych se z Prahy 4 odstěhoval, protože je to nádherná část Prahy. Najdete zde svéráznou atmosféru starých dvorků (mj. v oblasti staré Pankráce, Nuslí, Spořilova, ...), přes honosné vilové čtvrti až po moderní architekturu, např. na Pankrácké pláni. Na své si přijdou ti, kteří mají rádi procházky v parku či lesoparku, ale i ti, kteří raději upřednostní "život u řeky". Proto mám Prahu 4 velmi rád.
Většinu času trávím prací, ale ve volném čase se věnuji turistice a cestování.

Blanka Menzelová

Blanka Menzelová

15.

Michal Kozlíček

Michal Kozlíček

16.

Pavlína Niessnerová

Pavlína Niessnerová

17.

Na Praze 4 jsem se narodila, vyrostla, vystudovala, vdala se a zakořenila. Nyní žiji v Krči a Krčák (Krčský les) je pro mě oázou klidu a pohody, kde se úžasně relaxuje.

Okruh mých zálib je široký, zajímám se o politiku, obchod, alterativní léčbu, autobiografie všeho druhu, faunu a flóru. Ráda houbařím a věnuji se své zahradě. Samozřejmostí je pro mě charitativní činnost.

Bc. Eliška Hromířová

Bc. Eliška Hromířová

18.

Jan Papírník

Jan Papírník

19.

Žiji v Praze 4 – Nuslích. Líbí se mi, že z Prahy 4 je dobrá dopravní dostupnost do většiny Prahy. Rád trávím volný čas na Vyšehradě a Folimance, která umožňuje vyžití i pro děti. Pokud mi zbyde volný čas, věnuji se golfu, únikovým, deskovým a počítačovým hrám.

Dana Křivánková Klisáková

Dana Křivánková Klisáková

20.

Mgr. Josef Horal

Mgr. Josef Horal

21.

Bydlím v nejhezčí části Prahy 4 – na stráni mezi Jeremenkovou ulicí a Zeleným pruhem. Kolem nás je hodně zeleně, díky škole a školce také hodně dětí. KC Dobeška a Společenská zahrada jsou oblíbená místa celé naší rodiny. Každá naše návštěva musí absolvovat alespoň jednou „povinnou“ procházku na Dobešku s krásnou vyhlídkou na Prahu. Pokaždé zní slova obdivu a uznání k architektonickému řešení vyhlídky Davida Vávry.

Mými zálibami jsou historie ČR a natáčení dokumentárních filmů.

Bc. Martin Korb

Bc. Martin Korb

22.

Bydlím v klidné vilové čtvrti nedaleko stanice metra Budějovická. Na Praze 4 jsem se narodil a většinu života žil, moje rodina zde žije po generace. Můj vztah k ní je tedy velmi osobní. Praha 4 je ideální kombinací dostupných přírodních památek a lesů, společně s rozvinutou infrastrukturou a dobrou dopravní dostupností.

Mezi moje záliby patří turistika, pobyt v přírodě, sportovní střelba a historie.

Ing. Tomáš Duba

Ing. Tomáš Duba

23.

Žiji v Michli, v Praze 4 jsou mými oblíbenými místy Krčský les, Michelská vodárenská věž, Podolská vodárna a bazén, Hodkovičky - břeh Vltavy a cyklostezka a Komunitní centrum Matky Terezy. Ve voném čase se věnuji rodině a našemu psovi (bretaňský ohař), mezi mé další koníčky patří vysokohorská turistika, fotografování a vaření.

Ondřej Fanta

Ondřej Fanta

24.

Žiji v Michli, v Praze 4 obdivuji architekturu Nuslí a dostatek kulturních akcí i možností aktivního odpočinku. Jsem aktivní sportovec, věnuji se vodním sportům a lukostřelbě.

Ing. Pavel Paška

Ing. Pavel Paška

25.

Michal Broj

Michal Broj

26.

Jiří Michalčín

Jiří Michalčín

27.

V Praze 4, kde bydlím, jsou mými oblíbenými místy Jacht klub, Vyšehrad, Ledárny a Sokol Podolí. Ve volném čase se věnuji kempování, jachtingu a lyžování.

Bc. Simona Chadrabová

Bc. Simona Chadrabová

28.

Vyrostla jsem v Braníku, nyní bydlím na krčském sídlišti v ulici Zálesí, hned naproti Krčskému lesu, což je skvělé spojení dobré dopravní dostupnosti a přírody.

Od dětství se mi vždy líbilo ve starém Braníku, hlavně u Dominikánského dvora, kam ráda chodím na procházky a kde mi přijde skvěle umístěná kavárna Periferie. Procházku často prodloužím kolem vody až do Podolí, kde žije část mých příbuzných. Dále mám ráda Eagles sportovní park, kde jsem hrála 10 let softball a stále tam panuje velmi přátelské prostředí. A samozřejmě mám v oblibě okolí mého aktuálního bydliště, tedy Zálesí. Kromě velkého lesa, kde je člověk zcela obklopen přírodou, mě nepřestává udivovat rodinka muflonů v okolí krčské nemocnice, což považuji za krásnou místní raritu. A když se zmiňuji o mých oblíbených místech v Praze 4, nemohu zapomenout na areál Branického pivovaru, kulturní památku, která zdobí Údolní ulici. Z modernějších částí se mi líbí okolí parku na Pankráci, které se podle mě daří udržovat, působí na mě čistě a bezpečně. Jsem moc ráda, že žiji právě tady, na Praze 4 je opravu vše za rohem.

K mým zálibám patří vaření, sport, cestování, jóga, děti, hudba, ekologie a výpomoc okolo rodinné kozí farmy.

Mgr. Tomáš Haas

Mgr. Tomáš Haas

29.

Žiji v Nuslích a na Praze 4 miluji a oceňuji hlavně rozmanitost. Je zde vše – od dobré občanské vybavenosti až po zeleň a místa k odpočinku. Celoživotní koníčkem je pro mě tanec. Od 6 let až do současnosti se pohybuji v tanečním prostředí, ať už v roli tanečníka, choreografa nebo porotce.

Bc. Veronika Kunz

Bc. Veronika Kunz

30.

Bydlím v Nuslích blízko Botiče. Mým koníčkem je můj pejsek Jackie, dále ráda sportuji, chatařím,  zahradničím a ráda navštěvuji kulturní a společenské akce.

Richard Králík

Richard Králík

31.

Žiji v Nuslích, mým oblíbeným místem v Praze 4 jsou Branické skály. Mám rád přírodu a volný čas trávím na své chatě.