fb fb
Ing. Jaroslav Míth

Kontaktní údaje

Zajděte na pivo s Jardou

Ing. Jaroslav Míth

Kandidát na starostu Prahy 4

Vystudovaný ekonom, koncepční vizionář, který ale vždy zůstává nohama pevně na zemi. Přátelé o něm říkají, že je typický beran, paličatý a schopný jít za svým cílem přes jakékoliv překážky. S manželkou Ivou, má dvě školou povinné děti, a i s ohledem na jejich budoucnost chce Prahu 4 proměnit v dobře fungující město. Takové, kde občan najde vše, co ke spokojenému životu potřebuje a které se stane inspirací pro ostatní městské části. Je kandidátem ODS na starostu Prahy 4.

Větší část života prožil v Praze. Postupně se z něj stal pražský, a zejména podolský Patriot. Je také starostou zdejšího Sokola.  Říká o sobě: „Bez patosu, jsem věrný české hroudě, hrdý Čech, který si nestěžuje na to, kde žije. Moji předci byli drobní zemědělci a hospodští, zůstala mi po nich ta neústupná sedlácká zarputilost, která se projevuje ve všem, do čeho se pustím“.

Od gymnaziálních let ho fascinovala ekonomie, její teorie i principy. I proto vystudoval obor Finance na Vysoké škole ekonomické v Praze. Dlouhé roky pracoval ve vyšším managementu na centrále ČSOB, kde se podílel na určování strategie a marketingu. Dnes přednáší školákům v Praze 4 o základech finanční gramotnosti.

Ve svém počínání uplatňuje zdravý konzervatismus a tradicionalismus s uvážlivou podporou nových trendů. Do politiky vstoupil v roce 1992.  Již jako vysokoškolský student v roce 1995 obnovoval místní buňku ODS v rodném městě a vyhrál s ní volby. Později pomáhal „znovuzrodit“ oblastní sdružení Prahy 4. V posledních komunálních volbách vedl kandidátku ODS Prahy 4 a úspěšně působí jako radní pro oblast školství a mládeže. Bojuje proti tomu, aby byly děti vystavovány jakékoli propagandě, šikaně, či zkostnatělým metodám výuky.

V listopadu 2017 úspěšně kandidoval na místopředsedu pražské ODS. „Chci ji podněcovat k aktivitě,“ říká a dodává: „Naším cílem je probudit Prahu 4 z letargie a vytvořit z ní skutečně lepší místo pro život. Máme jasnou dlouhodobou vizi a přesně víme, jak řešit akutní problémy třeba s dopravou, či parkováním. V zónách placeného stání nevzniklo ani jedno nové parkovací místo! Proto chceme prosadit budování parkovišť P+R a parkovacích domů.“ ODS Prahy 4 pod jeho vedením plánuje zásadní rozvoj veřejných prostranství, především oživení Budějovického náměstí, výrazné zlepšení úklidu v ulicích a péče o veřejnou zeleň. „Praha 4 je dnes významné obchodní centrum, ale jako společenské centrum za jinými městskými částmi pokulhává. Je třeba podporovat místní spolkovou kulturní činnost a postarat se, aby Čtyřka měla konečně kvalitní kino. To že dodnes chybí, je ostuda!“ říká Jaroslav Míth, který má své priority jasně srovnané. „Čtyřka potřebuje pomoc. A já přesně vím, co s tím!“ dodává.