fb fb
Ing. Zdeněk Kovařík

Kontaktní údaje

Napište nám

Ing. Zdeněk Kovařík

MS ODS Praha 4 - Krč

Jako pražský rodák, narozený v Podolí, jsem před 52 lety doputoval na krčské sídliště, ale zrovna tak jsem doma v celé Praze 4 i v celé Praze.

Na Praze 4 (i na celé Praze) miluji rozmanitost, malebnost, půvab i dynamiku – tipů na zajímavá místa mám spoustu: pohodová díla přírody - Krčský les, Branické skály, celý náš pravý břeh Vltavy, Kavčí Hory, údolí Zátišského potoka; zajímavá díla předků i současníků - krčský zámeček, véčko nahoře u Centrálního parku, Podolská vodárna, vilky v Nuslích, Nuselský most, Vršovická vodárna v Michli, celý starý Spořilov, nákupní centrum Arkády, obytný soubor Rezidence Kavčí Hory, basebalový a softbalový areál Eagles, soubory sídlišť Krč, Novodvorská, Pankác, Zelená Liška, Michle i Antala Staška, vily v Podolí, staré Krči, Braníku i Hodkovičkách, Jižní spojka i ulice 5.května, stejně jako historické ulice Krčská, Dolnokrčská, Hornokrčská, K Ryšánce, Údolní i nová Vrbova, nádraží Braník s atmosférou zašlých časů, ale také Divadlo Jezerka, Divadlo Na Fidlovačce, areál bývalých Masarykových domovů - dnes Thomayerova nemocnice a mnoho dalších fajn míst. Především však mám rád lidi na Praze 4 a v celé Praze.

Mým koníčkem je sport, ale už jsem se s rostoucím věkem a pohodlností přesunul více do kategorie fanoušek. Mám rád basketbal,  lyže, míčové sporty, kolo, rád jezdím na hory. Mezi své záliby bych zahrnul i cestování, dobré knihy a hudbu.

Moje vize:

Více než třicet let se v komunální politice věnuji hledání maximální možné shody pro dělání činností a věcí potřebných pro obyvatele, podnikatele, zaměstnance i návštěvníky Prahy 4 a celé Prahy. Působím rád především v oblasti financí, ekonomiky, hospodaření, investic přes územní rozvoj, dopravu, bydlení, sport, infrastrukturu, v případě potřeby až po školství, zeleň a sociální věci. Jsem zvyklý se věnovat řízení věcí veřejných, jednání i úřadu.