fb fb
Ing. Ondřej Kubín, MBA

Napište nám

Ing. Ondřej Kubín, MBA

MS ODS Praha 4

Na Praze 4 se cítím doma v Krči a Nuslích, kde dělíme čas mezi bydlením a babičkou. Jinak jsem naplavenina, která se do Prahy přistěhovala z Benešova v době studií na vysoké škole. Ale linky metra nazývám dle písmen, ne podle barev, takže jsem plnohodnotný pražák :-).

Na Praze 4 mám rád její pestrost a rozmanitost. Místy si připadám jako na venkově, o kousek dále zase jako v mini New Yorku, sídliště jsou zelená, v Podolí u řeky je krásně, některé části Prahy 4 připomínají prvorepublikovou Prahu a některé zase moderní pokrok a světová business centra.

Bez ohledu na pořadí mezi mé koníčky patří volný čas s rodinou, cestování a pěší turistika (s batohem jsem procestoval Nový Zéland, východní Austrálii, Japonsko, Střední Ameriku, část Evropy, Jihovýchodní Asii, ..), jsem aktivní myslivec a pozorovatel přírody, velmi rád sportuju venku – aktivně jsem hrál basketball a streetball, ale mám rád i kolo, potápění, běh. Baví mě svět vědy, výzkumu a inovací, a také velmi rád čtu literaturu faktu a biografie. V neposlední řadě je mým koníčkem i politika a světová ekonomika.

Moje vize:

Města, městské části, mají být místem pro všechny, kteří respektují pravidla a soužití s ostatními lidmi. Prostor mají mít jak moderní technologie, architektura 21. století a mládí, tak i úcta k historickým památkám, tradicím a stáří. Zeleň je přirozenou a nezbytnou součástí moderních měst. Praha má být světovou metropolí, ne skanzenem s reputací levného piva. Poznal jsem města jako New York, Paříž, Singapore, Sydney, Barcelona, Berlín, Tokyo, Řím atd., z každého si beru inspiraci. Snažím se dívat na věci v širším kontextu. Rád bych rozvíjel i oblast sportu a více rozhýbal obyvatele a žáky našich škol.