fb fb
Bc. Lucie Michková

Kontaktní údaje

Napište nám

Bc. Lucie Michková

MS ODS Praha 4 - Michle

Aktivní zájem o Prahu 4 se pro ni stal celoživotním posláním i koníčkem. „Mám ráda svojí práci, jsem perfekcionistka a naplňuje mě, když vidím výsledky. Na Čtyřce chci být nadále součástí našeho týmu a řešit dílčí věci, které její obyvatele nejvíce trápí,“ říká o sobě.

Narodila se v Praze 4 roku 1977 a pochází ze čtyř dětí. Chodila na Základní školu Bítovská a po střední škole pracovala na Ministerstvu životního prostředí. Vysokou školu v oboru politologie a mezinárodní vztahy vystudovala při zaměstnání. Několik let také samostatně podnikala.

Věří v nedotknutelné právo na život, svobodu a majetek. Do ODS vstoupila v roce 2001. V letech 2012 až 2014 zastávala post radní Čtyřky pro bezpečnost. Pod jejím vedením na postu radní bylo na Praze 4 zlikvidováno přes 40 squatů, rozšířen bezpečnostní kamerový systém, osvětleny přechody a spolu s úředníky a strážníky se vydala do terénu na kontroly ubytoven, bazarů, sběrných surovin a dalších problémových provozů. Zahájila také terénní programy na sbírání injekčního materiálu a pro lepší monitoring osob závislých na drogách, tvrdě bojovala proti legalizaci takzvaných „šleháren“. Rozšířila primární prevenci na školách a spustila bezpečnostně preventivní akci Smajlík. Aktivně se věnuje seniorům, pro které pořádá pohybové aktivity a založila pro ně počítačové kurzy, kterými prošlo přes 5000 osob. 

Ve volbách 2014 se díky preferenčním hlasům voličů dostala na čelo kandidátky ve volebním obvodu Michle a stala se opět zastupitelkou. Je předsedkyní Výboru pro bezpečnost.

Miluje zvířata a zejména psy. Je zakladatelkou akce PesFest na pomoc opuštěným a týraným pejskům, která se stala již tradiční událostí Prahy 4. Ve volných chvílích jezdí na kole a věnuje se chalupaření.

„Ctím zastupitelskou demokracii a do politiky jsem šla právě proto, abych zlepšila život v Praze 4. Chci, aby tu byl pořádek, dostatek zeleně, klid a bezpečí. Aby fungovalo naše zdravotnictví  a aby naši obyvatelé měli veškeré služby na dosah ruky. Mým dalším cílem je rozšířit počet prostranství pro smysluplné vyžití mládeže. Rozšířit se musí také počty ploch pro nerušené venčení psů. Nadále hodlám pomáhat seniorům ve vzdělávání a v počítačové gramotnosti a zasadit se o revitalizaci dosud opomíjených veřejných prostranství,“ doplnila Lucie Michková, která skutečně ví, co s tím!