fb fb
Patrik Opa, MBA

Kontaktní údaje

Napište nám

Patrik Opa, MBA

MS ODS Praha 4 - Pankrác

Přátelé tvrdí, že Patrik Opa, se už jako manažer zřejmě narodil. Od malička byl motorem nejrůznějších aktivit a jeho energie, je prý nezdolná. Slova „to nejde“ snad ani nezná. Je otcem dvou dospívajících dcer a nejraději relaxuje na lyžích, tenisovém kurtu, či golfovém hřišti.

 Pro Prahu 4 vidí budoucnost v „chytrých“ moderních technologiích. Titul MBA získal na prestižní universitě LIGS a léta působil ve vedoucích pozicích ve společnostech Pražská plynárenská, Fastra či Friatec. V současné době pracuje ve společnosti ČEZ, jako manažer pro správu klíčových zákazníků veřejného sektoru, tedy krajů a obcí. 

Narodil se v Kolíně, ale v hlavním městě žije od vysokoškolských studií a již osmnáct let žije právě na Praze 4. Pravicové myšlenky Patrik Opa sdílel odjakživa, aktivním členem ODS se stal v roce 2005, aby naplnil své předsevzetí, měnit věci, které se mu nelíbí. Jako zastupitel Prahy 4 se v letech 2010 až 2014 zaměřil na oblast grantové politiky a hospodárné správy majetku městské části. Aktuálně se věnuje rozvoji sociálního bydlení pro lidi, kteří se ocitnou v těžké životní situaci.

Jako specialista na infrastrukturu měst a obcí se zaměřil na modernizaci zastaralých rozvodů vody, plynu, teplovodů a kolektorů. Stanovil si cíl, posunout konečně Čtyřku do 21. století a učinit ji energeticky úspornou a nenáročnou. „Zahraniční zkušenosti dokazují, že to jde! Důsledná modernizace objektů, jako jsou školy školky a další městská zařízení přinese nejen snížení provozních nákladů, ale i lepší návratnost investic“ představuje svůj projekt.

Patrik Opa je zastáncem racionálního využití inovací, vědy a výzkumu pro rozvoj občanské společnosti. Jeho vizí je „Chytrá Čtyřka“, tedy systém využití moderních technologií pro pohodlnější život spoluobčanů na Praze 4. „Mám celou řadu plánů, například parkovací domy, kde si řidič předem objedná stání, místo zdlouhavého hledání volného místa, či moderní řešení pro výstavbu a opravy bytového fondu. Zkušenosti z top managementu úspěšných firem, mohu 100% využít nejen pro sebe, ale i pro svoje sousedy“ dodává úspěšný manažer, který přesně ví, co s tím.